O nás

Náš příběh - Hravé cihličky

Jsme tři kamarádi - David, Kamil a Adam. Známe se spolu už od střední školy a společně jsme oslavili plnoletost i třicátiny. Někdy zajdeme na pivo, někdy vyrazíme do hor. Hlavně, ať není nuda.

Pak nám jednou David přinesl ukázat Samuela. A od té doby to fakt není nuda. Nikdy.

Ale jsme cool, takže dítě do batohu a jde se.

Jenže pak se k nám přidali ještě Natálka a Nikolas. A všichni začali chodit, běhat a křičet. Hodně křičet. Hlavně, když je nuda.

Na jaře David přišel s tím, že potřebuje pomoct postavit zahradní domek na všechny ty věci, co tak nějak s dětmi přibyly. A my že jo. A když už, tak zděnej, ať něco vydrží.

Šlo nám to od ruky. Cihla k cihle, malta v míchačce.

Jenže…

“Táto, já taky!”  A už Samuel táhl cihlu, Natálka nakukovala do míchačky a Nikolas zkoumal pytel s cementem. Pak pláč a marná snaha vysvětlit, že to je těžké, že si ublíží, že to práší, že jsou na TO prostě ještě malý.

Mrzelo nás, že jim musíme říkat “Ne! Nesmíš! Nemůžeš!”. A přitom stavět NĚCO je velká zábava v každém věku. Shodli jsme se, že jim ten zážitek chceme dopřát.

A tak vznikly Hravé cihličky.

mceclip0-min (1)

Věděli jsme, že pro ně chceme hračku, ze které půjde jednoduše postavit cokoliv, co si vymyslí. Dům, hrad i hradby, věže a překážky. Obrovské cihličky, tak akorát velké a lehké, aby je sami unesli, klidně i ve dvou, ve třech letech.

Začali jsme pátrat, zkoušet a testovat. Chtěli jsme hračku, která bude děti i nás bavit. Která vydrží a jen tak něco se neulomí, neztratí a nevybije. Hračku, která bude sloužit déle než půl roku a na skládce se nebude rozpadat stovky let.

A hlavně, která nezačne chvilku po rozbalení nudit.

Za Hravými cihličkami nestojíme jen my, ale i naše ženy, přátelé a spousta lidí, kteří přicházeli s dobrými nápady a pomocí. A hlavně naše děti, které je poctivě testovaly a jsou důvodem dalších nápadů a inovací.

Budeme moc rádi, když v nich i vy naleznete zdroj zábavy, tvůrčí a kreativní činnosti a třeba i radosti z hraní si.

Nudě zmar

David, Kamil a Adam

 

DSC_3033-min (1)

 

 

Foto ke stažení: